+90538255 7377info@lunayachting.com.tr
EnglishTürkçeРусский

Bodrum-GÖkova-Bodrum 8 Gün

BODRUM - GÖKOVA KÖRFEZİ - BODRUM

8 GÜN SEFERLER


1. Gün: Bodrum
Biniş, Bodrum Limanı'ndan saat 15: 00'da başlar. Guletimiz ilk gün Bodrum limanından Bodrum'a yakın bir koyda geceleme için ayrılacaktır. Bodrum'un M.Ö.12. Yüzyıla kadar uzanan bir tarihi vardır. "Halikarnas" olarak adlandırılan şehir, Herodot'un doğum yeriydi; 5. yüzyılda yaşamış olan "Tarihin Babası". Dünyanın Yedi Harikasından biri olan Kral Mausolus'un (M.Ö.350) 'Mozolesi' bu şehirde. Klasik Dönemden günümüze kalan tek yapı Amfitiyatro'dur. 13.000 kişilik kapasitesi ile Anadolu'nun en eski tiyatrolarından biridir ve halen Bodrum'daki sanatseverler için pek çok gösteri ve konsere ev sahipliği yapmaktadır. Bodrum'a vardığınızda ilk olarak ziyaret etmeniz gereken bir diğer yer, şehrin simgesi olan 'Saint Peter Kalesi'. Tarihi Orta Çağ'a kadar uzanan en iyi korunmuş eserlerden biridir. Büyük İskender'in Halikarnas'a girdiği 'Myndos Kapısı' kaçırmamanız gereken bir başka yer.

Day2: Orak Island- Çökertme
Kahvaltınızın ardından tekne ve seyir güzergahı hakkında bilgilendirileceksiniz. Ardından Orak Adası'na hareket edilir. Burada Orak Adası'nın kristal mavisi sularında yüzme ve öğle yemeği keyfi yapma imkanı bulacaksınız. Daha sonra akşam yemeği ve geceleme için 'küçük ve pitoresk bir balıkçı kasabası' olan Çökertme'ye yelken açacağız. Hava koşulları elverişli ise yolda yelken kullanmak mümkün olabilir. Konuklar kıyıda kısa bir yürüyüş yapabilirler.

Day3:SevenIsland-Küfre-LongPort
Sabahın erken saatlerinde kahvaltıdan önce Yedi Adalar'a hareket edilir. Yedi Adalar bölgesinde güzel bir gün daha karşılayacaksınız. Çok sayıda küçük ada ve mercan kayalığıyla dolu bölgede dalmanız, yüzmeniz, uyumanız ve dinlenmeniz önerilir. Misafirlerimiz ayrıca çam ağaçlarıyla çevrili ormanlarda yürüyüş yapmanın keyfini çıkarabilirler. Yedi Adalar Bölgesi'ndeki ilk durağımız Küfre Koyu olacak. Akşam yemeği ve geceleme için Uzun Liman'da (Uzun Liman) demirleyeceğiz.

4. Gün: Tuzla-Löngöz-EnglishHarbour
Turkuaz mavisi sularda yüzmek için Tuzla Koyu'na demirleyeceğiz. Sabah yüzmek, günlük aktivitelerinizin rutini haline gelecektir. Öğlen yemeği için; Kaptanımız Longoz Koyu'na yelken açacak; kocaman çam ormanları ile korunan başka bir cennet. Öğle yemeğinden sonra ormanda kısa bir yürüyüşün tadını çıkarabilir ve Ali Baba'nın yerel barakaya benzeyen kafesinde dinlenebilirsiniz. Ardından akşam yemeği ve geceleme için İngiliz Limanı'na hareket edilir. İngiliz Limanı adı 2. Dünya Savaşından gelmektedir; İngiliz Donanması gemileri buraya yanaştığında. Bu alanda, teknelerin demirlemesine yetecek kadar korunaklı, irili ufaklı çok sayıda koy vardır.

Day5: CleopatraIsland-Karacasöğüt
Sedir (Kedrae) adasına hareket. Küçük kumsalı ve inanılmaz berrak suyuyla bu eşsiz ada adeta bir açık hava müzesi gibidir. Şehir surlarını, Dorların saltanatından kalma kalıntıları görebilirsiniz (daha sonra kilise olarak restore edilmiştir); 1500 misafir kapasiteli amfi tiyatro ve kubbeli tarihi yapılar. Üzerinde antika yazılar bulunan sütun enkazları veya kabartmalarla süslenmiş antik taşlar arasında dolaşabilirsiniz. Bu adada bulunan Kleopatra plajı, sadece Kuzey Afrika çöllerinde bulunabilen çok özel bir kum çeşidine sahiptir. Efsaneye göre Kral Antonius, Kleopatra için Mısır'dan bu kumu deniz yoluyla getirmişti. Ardından teknemiz akşam yemeği ve geceleme için Karacasöğüt köyüne hareket edecek. Bu şirin köy, Marmaris'e 25 km uzaklıktadır. Buradan Marmaris'e ulaşım 'dolmuş' otobüsleri ile yapılabilir. Bu yerleri keşfetmek isteyenler için isteğe bağlı olarak Marmaris veya Dalyan-Kaunos turlarımız olacaktır.

Day6:Kargılı-Kisebükü(AlakıçlaBükü)
Sabah erkenden Kargılı Koyu'na hareket. Öğle yemeğinin ardından Kisebükü'ne (Alakıçla) demirlenir. Bizanslıların kalıntılarını göreceksiniz. Geceyi bu sevimli koyda geçireceğiz.

Day7:PabuçBurnu-Yalıçiftlik-Bodrum
Kahvaltıdan sonra öğle yemeği için Pabuçburnu'na hareket edilir. Çay, Yalıçiftlik koyunda servis edilecektir. Ardından teknemiz son gün akşam yemeği ve geceleme için Bodrum Limanı'na geri dönecek. (Özel grupların son geceyi Bodrum'a yakın bir koyda geçirme ve 8. gün sabah erkenden Bodrum limanına dönme şansı vardır).

Day8:Bodrum
Sabah kahvaltısının ardından saat 10: 00'da tekneden ayrılıyoruz.

Açık sohbet